پایگاه خبری تحلیلی پژواک

سیاسیشعار مرگ بر آمریکا شعار فراموش نشدنی ملت ایران

پژواک: تحقیر ملت‌ها کار فرعون‌ها است که در قرآن به آن اشاره شده است. کسانی این القای نادرست را دارند که گرفتاری‌های کشور از رابطه با آمریکا حل می‌شود، واقعیات تاریخی نشان می‌دهد گرفتاری‌ها افزون می‌شود. 57 سال حکومت شاه تا 28 مرداد سال 32 دست انگلیسیها و از 28 مرداد سال 32 دست آمریکایی‌ها بود چه کردند اینها با این کشور، فقر و غارتگری در همه جا موج می‌زد اگر آمریکایی‌ها بیایند دین‌زدایی و استبداد را می‌آورند.

قرآن تنها راه مقابله را مقاومت می‌داند. صبر و ظفر هر دو دوستان قدیمند، آمریکا به تجربه نشان داده  چیزی با مذاکره به هیچ کس نداده است آمریکایی ها فقط زبان مقاومت را می‌فهمند وقتی که مسئول سیاست اتحادیه اروپا به صراحت می‌گوید ما فشار و مذاکره را همزمان پیش می‌بریم ما هم می‌گوییم به فضل خدا شعار «مرگ بر آمریکا» و مذاکره را با هم پیش می‌بریم.

وی افزود: حرف ما این است روحیه مقاومت است که جواب آمریکایی‌ها را می‌دهد البته ما دیپلماسی فعالی که در چارچوب رهنمودهای مقام معظم رهبری عزت، حکمت، مصلحت و مصداق نرمش قهرمانانه باشد مقاومت را در مقابل آن نمی‌بینیم و مورد حمایت ملت ایران است.

کسانیکه می‌خواهند موضع ملت ایران را ببینند منتظر 13 آبان باشید و به فضل خدا ملت ایران باشکوه‌تر از سالهای گذشته و با شعاری رساتر فریاد «مرگ بر آمریکا» را به گوش ملت جهان خواهد رساند.


منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-354.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه دهم آبان 1392ساعت 19:15 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسینماینده ملت یا وکیل‌مدافع فتنه‌گران؟!

به گزارش پژواک , چند روزی بیشتر از اظهار نظر مجعول علی‌ مطهری درباره علت عدم معرفی توفیقی به‌عنوان وزیر علوم به مجلس نگذشته که وی در مصاحبه‌ای در مقام قضاوت نیز نشست و البته همزمان نقش وکیل‌مدافع فتنه‌گران را نیز بازی کرد.مطهری در مصاحبه با روزنامه قانون، بدون اطلاع کافی از کم و کیف ماجرای ادعایی دختر یکی از سران فتنه مدعی شده است؛ خانواده زندانیان سیاسی.....


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-351.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه ششم آبان 1392ساعت 4:45 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیمعاونان وزیران خارجه ایران و آمریکا دیدار کردند

پژواک: ساعت ۱۹ روز سه‌شنبه به وقت محلی معاونان وزیران خارجه ایران و آمریکا در حاشیه مذاکرات ایران و ۱+۵ دیدار و گفت‌وگو کردند. این برای اولین بار است که به طور رسمی نمایندگان ایران و ۱+۵ در حاشیه مذاکرات هسته‌یی به طور دوجانبه با یکدیگر دیدار می‌کنند.

بعد از مذاکرات وزیر خارجه کشورمان در نیویورک با وزیران خارجه ۱+۵ موضوع مذاکرات هیات های درحاشیه مذاکرات دیگر از حساسیت برخوردار نیست. عراقچی هم چنین امروز گفت که دیدارهای دوجانبه امری مرسوم در حاشیه اجلاس‌های بین‌المللی است و در صورت درخواست و نیاز بررسی و انجام می‌شود.

منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-343.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه بیست و چهارم مهر 1392ساعت 0:42 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیفاش کردن اولین نکته از پیشنهاد محرمانه ایران در مطبوعات غربی

پژواک: این پیشنهاد که «پایان دادن به یک بحران غیر ضروری؛ افق‌های آینده»، نام دارد در مطبوعات غربی به عنوان «طرح ظریف»(zarif s proposal) مشهور شده است. طرحی که معاون وزیر خارجه ایران گفته  محرمانه است و تا رسیدن به نتایج مشخص همچنان محرمانه خواهد ماند. 

اما منابع مطلع حداقل یک نکته از این طرح محرمانه را رسانه‌ای کرده‌اند. آنان گفته‌اند که طرح ظریف حل مسائل هسته‌ای ایران را در یک چارچوب زمانی.....


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-341.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه بیست و چهارم مهر 1392ساعت 0:29 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیرفسنجانی خودش را عقل کل می‌داند

پژواک: نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه آقای هاشمی خودش را عقل کل می‌داند و نیازی به توصیه ندارد، گفت: اگر قرار است افرادی مانند هاشمی دولت را اداره کنند، مردم به او رأی می‌دادند نه به روحانی.

احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اظهارات اخیر هاشمی‌رفسنجانی مبنی بر انتخاب با تأخیر استانداران.....


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-338.aspx
تاریخ انتشار :  شنبه بیستم مهر 1392ساعت 20:57 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیواکنش تقوی به خاطره اخیر هاشمی

پژواک: رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه ، در واکنش به خاطره اخیر هاشمی مبنی بر نظر امام راحل در مورد شعار "مرگ بر آمریکا" با تاکید بر اینکه برخی ها قبله و آرمان شان آمریکا است، گفت: ما آنچه از امام (ره) در مورد آمریکا به یاد داریم، این جمله تاریخی.....


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-337.aspx
تاریخ انتشار :  شنبه بیستم مهر 1392ساعت 20:50 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیمراسم معارفه صادقلو استاندار گلستان اعلام شد

پژواک: مراسم معارفه حسن صادقلو استاندار گلستان با حضور مقامات کشوری و استانی، روز دوشنبه  ساعت 14:30 در محل تالار فخرالدین اسعد گرگانی انجام می شود.

جواد قناعت استاندار سابق گلستان به دلیل سفر معنوی درحج تمتع بسر می برد و مراسم تودیع برگزار نخواهد شد.

پیشتر جواد قناعت، استاندار سابق گلستان طی نامه‎ای به وزیر محترم کشور درخواست کرده بود، به دلیل سفر معنوی وی به خانه خدا، مراسم معارفه استاندار جدید در غیاب وی برگزار شود.

پس از این درخواست، تصمیم گرفته شد آیین معارفه حسن صادقلو استاندار جدید گلستان دوشنبه این هفته با حضور  مقام عالیرتبه کشوری در گرگان برگزار شود.

گفتنی است یکشنبه هفته گذشته، هیئت دولت به پیشنهاد وزارت کشور و موافقت هیئت وزیران «حسن صادقلو»  به عنوان هفتمین استاندار گلستان انتخاب کردند.


منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-336.aspx
تاریخ انتشار :  شنبه بیستم مهر 1392ساعت 20:19 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیکنایه پسر احمدی نژاد به هاشمی

پژواک: مهدی احمدی نژاد، فرزند محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق در صفحه شخصی خود نوشت: از اون بزرگواری که گفتند امام با حذف مرگ بر آمریکا موافق بودن خواهش می کنم هرچی از امام یادشونه همین الان بگن وگرنه ممکنه چند وقت دیگه ممکنه بشنویم که امام منظورشان این نبود که امریکا شیطان بزرگ است فقط می خواستند بگویند چقدر شیطون بلا هست این امریکا.


منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-326.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه پانزدهم مهر 1392ساعت 20:11 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسینا بجا بودن گفتگو تلفنی روحانی با اوباما

پژواک: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نشست این کمیسیون با وزیر امور خارجه کشورمان را تشریح کرد.

سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حاشیه نشست این کمیسیون گفت: این کمیسیون عصر یکشنبه میزبان ظریف بود.

وی افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طبق روال گذشته بعد از سفرهای مسئولان دیپلماسی، دستاوردها و نتیجه سفرها را مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌دهد.
نقوی‌حسینی تصریح کرد: سفر نیویورک یک سفر مهم بود چرا که ......

 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-316.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه پانزدهم مهر 1392ساعت 5:21 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیمعرفی حسن صادقلو به عنوان هفتمین استاندار گلستان

پژواک: ملت غیورایران درانتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری جمعه ۲۴ خرداد ۹۲ با خلق حماسه سیاسی خود از بین کاندیداها به دکتر حسن روحانی که با شعار اعتدال آمده بود را به عنوان یازدهمین رئیس جمهورانتخاب کردند.

استان گلستان با توجه به اینکه پایلوت اصلاح طلبان در کشورمی باشد واز آنجائیکه ستاد روحانی دست اصلاح طلبان بود وبعضا اصلاح طلبان تندرو نیز درآن فعالیت داشتند بعد از انتخاب دکتر روحانی به ریاست جمهوری به تکاپو افتادند وبا ارائه لیست های مختلفی سعی دارند تا سکان استانداری گلستان بدست یکی ازافرادی چون......


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-315.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه چهاردهم مهر 1392ساعت 9:31 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیگزینه‌های استانداری ۵ استان کشور

گزینه‌های جدی استانداری ایلام، گلستان، سمنان ،گیلان و فارس مشخص شدند.
براساس برخی گمانه‌زنی‌ها گزینه‌های جدی استانداری‌های ایلام، گلستان، سمنان، گیلان و فارس مشخص شدند.
1- احمد مجیدی معاون فعلی وزیر راه و شهرسازی اهل اراک به عنوان استاندار گلستان به دولت معرفی شده است.
2-جعفر علی زاده، معاون فعلی وزیر راه و شهرسازی به عنوان استاندار گیلان به دولت معرفی شده است.
3-محمد وکیلی، شهردار شهرهای شیراز، مشهد مقدس و قم به عنوان استاندار سمنان به دولت معرفی شده است.
4-محمد رضا مروارید، معاون سازمان راهداری در زمان اصلاحات نیز به عنوان استاندار ایلام به دولت معرفی شده است.
5-سید محمد احمدی، معاون سیاسی استانداری فارس در زمان تصدی ابراهیم انصاری لاری برای تصدی پست استانداری این استان به دولت معرفی شده است.


منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-313.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه یازدهم مهر 1392ساعت 19:31 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیانتصاب فامیلی در نهاد ریاست جمهوری

پژواک: یکی از خویشاوندان دکتر حسن روحانی رئیس جمهور امروز با حکم نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور همزمان سه مسئولیت مهم در نهاد ریاست جمهوری گرفت.

سماوي که ظاهرا از اقوام حجت الاسلام دکتر حسن روحانی است دیروز چهارشنبه طی حکمی از سوی محمد نهادوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور به سمت «مشاور ريس دفتر رييس‌جمهور و رييس مرکز ارتباطات مردمي نهاد رياست جمهور» منصوب شد.

اما نهاوندیان در حکم دیگری که هنوز از سوی ریاست جمهوری رسانه ای نشد، فامیل دکتر روحانی را بعنوان .....

 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-310.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه چهاردهم شهریور 1392ساعت 11:2 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیمواضع هاشمی به حیثیت روحانی لطمه می‌زند!

مشاور کروبی: مواضع هاشمی به حیثیت روحانی لطمه می‌زند!
پژواک: همکار سابق مهدی کروبی در راه‌اندازی شبکه ماهواره‌ای تصریح کرد اظهارات چند وقت اخیر هاشمی‌رفسنجانی از جمله درباره استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی نشانه پیر فلجی سیاسی و نوعی خودزنی است.داریوش سجادی مشاور سابق کروبی و از همکاران نشریات اصلاح‌طلب در وبلاگ خود نوشت:‌«شواهد و قرائن و اظهارات «اکبر هاشمی‌رفسنجانی» طی یک هفته اخیر می‌تواند نشان‌دهنده ابتلای ذهنی به نوعی پیرفلجی (Parkinson) سیاسی در سنین کهولت


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-309.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه چهاردهم شهریور 1392ساعت 10:25 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیتحلیل متفاوت لاریجانی از رای جلیلی

پژواک: محمد جواد لاریجانی به بررسی آراء اصولگرایان اشاره کرد و گفت:رای دکتر جلیلی با وجود تلاش تقریبا ده روز تبلیغاتی وی را نشانه یک تشکیلات قوی و منسجم سیاسی قلمداد می شود.

وی درباره رای دکتر جلیلی گفت: مثلاً آرای آقای قالیباف چشمگیر است. آرای دکتر جلیلی با وجود تنها 10 روز فعالیت طلبه‌واری به‌نظرم خیلی عجیب است. یعنی شما دیگر چه می‌خواهید در تشکل و فعالیت سیاسی که یک فرد جوان فرهیخته‌ای مثل آقای جلیلی ظرف عملاً 10 روز بتواند انجام دهد.

وی افزود: جلیلی که به خیلی از مسائل تبلیغاتی هم قائل نبود، 10 روز فعالیت کرد و 4 میلیون رأی آورد که به‌نظرم خیلی چشمگیر بود. مردم از لحاظ بصیرت سیاسی وارد هستند و می‌دانند کی مسئول چه‌کاری هست.


منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-306.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه پنجم شهریور 1392ساعت 7:42 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیمگر شما برای تغییر دولت خون به پا نکردید؟!

«مردم در انتخابات ایران کاری کردند که در کشورهای دیگر برای آن باید خونها ریخته شود.»


پژواک: این مطلب را هاشمی‌رفسنجانی در مراسم روز پزشک در تالار وزارت کشور عنوان کرد. وی هر چند در آغاز سخنانش گفته بود قصد ندارد سخنان سیاسی بزند، اما با تغییر موضوع جلسه به موضوع انتخابات پرداخت و گفت: مردم خسته شده بودند؛ به هر دلیلی طبقات مختلف مردم خسته شدند و خودشان مسئله را حل کردند. همه کار من این بود که در همین ساختمان اسم نوشتم برای انتخابات و یک کلمه هم مصاحبه هم نکردم نه تبلیغی و نه حرفی. حتی ستادها بعداً شروع به کار کردند.

هاشمی گفت: بعد از ثبت‌نام من در انتخابات اس‌ام‌اس آمد که تو صوراسرافیل درست کردی، حتی در روستاها......


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-305.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه سوم شهریور 1392ساعت 8:8 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیچرا حسن روحانی.....؟

پژواک: مردم ایران در 24 خرداد 1392 یک بار دیگر با حضور در صحنه دفاع از جمهوری اسلامی و خلق حماسه سیاسی به ندای رهبر فرزانه انقلاب لبیک گفتند و مشت محکمی به دهان دشمنان این انقلاب زدند.

انتخاب حجت الاسلام حسن روحانی بعنوان یازدهمین رئیس جمهور ایران و با شعار اعتدال در روش که در منسب یک روحانی مبارز انقلابی پا به میدان رقابت گذاشته،دلایلی دارد که بر شمردن آن خالی از لطف نیست:

1 – با ورود جریان انحرافی به بدنه دولت دهم و محصور کردن شخص دکتر احمدی نژاد که با افشاگری علامه مصباح بعنوان عمار انقلاب، چهره واقعی جریان انحرافی.....


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-303.aspx
تاریخ انتشار :  شنبه دوم شهریور 1392ساعت 7:7 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیبالاخره تکلیف دروغ تقلب در انتخابات چه شد؟

پژواک: یک پایگاه اینترنتی وابسته به اپوزیسیون که با افراطیون مدعی اصلاح‌طلبی طی 2 دهه گذشته هم‌پوشانی داشته، سردرگمی و عقب‌نشینی برخی اعضای این طیف از ادعاهای سابق را مورد سرزنش قرار داد.
به گزارش کیهان، اخبار روز با اشاره به سخنان کسانی چون حجاریان که امکان وقوع تقلب در انتخابات را رد کرده‌اند، نوشت: اکنون تلاش مذبوحانه‌ای از سوی برخی اعضای حزب مشارکت برای رفع و رجوع سخنان حجاریان در جریان است. بازتاب داخلی و خارجی سخنان حجاریان........

 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-300.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه سی و یکم مرداد 1392ساعت 17:51 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیادعای تقلب در انتخابات 88زمینه‌سازی برای دخالت آمریکا

مقام امریکایی سرانجام اعتراف کرد

4 سال پس از فتنه سال 88، آمریکایی‌ها بر دروغ بودن ادعای تقلب در انتخابات ایران اعتراف کرده و اذعان نمودند ادعای تقلب به منظور زمینه‌سازی برای دخالت آمریکا بوده است.

پژواک: هیلاری‌مان لورت مسئول امور ایران، افغانستان و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس در شورای امنیت ملی آمریکا در زمان جورج بوش در گفت‌وگو با شبکه المیادین با اذعان به اشتباهات آمریکا در قبال تحولات ایران در سال 2009، تصریح کرد که باراک اوباما رویکردی نامشخص در قبال تحولات پس از انتخابات داشت.

وی با اشاره به اینکه در زمان جورج بوش به همراه همسرش از شورای امنیت ملی آمریکا به دلیل جنگ عراق و معرفی ایران به عنوان محور شرارت استعفا داده، افزود: یک ماه قبل از انتخابات در مقاله‌ای در روزنامه نیویورک تایمز تاکید کردم که اوباما فرصت بهبود روابط با ایران......


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-299.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه سی و یکم مرداد 1392ساعت 16:43 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیآلت‌دست افراطیون یا وزیر اعتدالیون!

پژواک: وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی جزو اعضای مستعفی دولت اصلاحات است که در اقدامی دسته‌جمعی و برای اعمال فشار به نظام تهدید به استعفا کردند.محمود حجتی از اعضای مرکزیت حزب منحله مشارکت و از مرتبطان با آقای منتظری و باند مهدی هاشمی است که بهمن سال 82 همنوا با افراطیون مجلس ششم -متحصنینی که برخی از آنها هم‌اکنون به خارج از کشور گریخته و پناهنده شده‌اند- از وزارت استعفا کرد.
روزنامه یاس‌نو ارگان رسمی حزب مشارکت دوم‌بهمن 1382 و در آستانه انتخابات مجلس هفتم در تیتر اول خود نوشت «استعفای وزیران.....


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-294.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه بیست و چهارم مرداد 1392ساعت 6:12 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیهشدار امام خامنه ای در خطبه های نماز عید فطر به وقوع پیوست

پژواک: بیش از یک هفته از هشدار امام خامنه ای در روز عید فطر در باره وقوع جنگ داخلى در مصرنگذشته بود که شاهد کشته شدن 800 نفرو زخمی شدن بیش از 8 هزار نفر در اثرحمله ارتش مصر به اخوانی ها در روز چهارشنبه 23/5/1392 در این کشور بودیم.

آنچه که امروز در مصر اتفاق افتاد، نقطه آغازی برای درگیری های داخلی در این کشور به حساب می آید، آنچه که بر دامنه بحران در مصر خواهد افزود و سرنوشت مبهم تری را برای این کشور اسلامی رقم خواهد زد درگیر شدن کشورهای اسلای به مسائل داخلی فرصت مغتنمی را برای آمریکا....


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-295.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه بیست و چهارم مرداد 1392ساعت 5:14 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیوزرای یشنهادی روحانی اهل چه شهرهایی هستند؟

برای دولتمردان اینکه در کدام شهر به دنیا آمده باشند، نباید چندان مهم باشد چرا که سیاسیون معمولا متولد هر نقطه ای باشند در نهایت باید برای کشور و ملتشان خدمت کنند.

پژواک: آنها که فضای سیاسی ایران را می شناسند، به خوبی می دانند که اصالت و زادگاه در فضای سیاسی ایران هم کاربرد دارد. هم در رای دادن و هم در رای گرفتن. اولی از مجلس و دومی از مردم.

اضافه کنید به این دو مورد تاثیر این مناسبات را در تعیین پست های.....
 

 


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-291.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه بیست و سوم مرداد 1392ساعت 19:33 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسینطق انقلابی زاکانی در مخالفت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

پژواک: علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت عصر امروز دوشنبه مجلس در مخالفت با محمدعلی نجفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ابتدا طی سخنانی برای دولت حسن روحانی آرزوی موفقیت و کارآمدی کرده و سپس در نطقی انقلابی به بیان عملکرد نجفی در فتنه 88 و اصرار او بر مواضعش در کمیسیون مربوطه پرداخت.

به گزارش رجانیوز، علیرضا زاکانی دلیل اول خود در مخالفت با وزیر پیشنهادی وزیر آموزش و پرروش را مباحث اعتقادی عنوان کرد و با مهم دانستن جایگاه آموزش در نظام ارزشی اسلام گفت: مخالفت من به دلیل نوع نگاه نجفی به آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه در نظام ارزشی اسلام انسان جنبه مادی و معنوی داشته و به دنبال رشد می‌رود، تصریح کرد: نگاه غربی‌ها به رشد در زمینه‌های مادی است؛ در نظام اسلامی، فرهنگ اساس و محور است در حالی که در غرب این اقتصاد است که محور....


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-288.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه بیست و دوم مرداد 1392ساعت 5:21 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیتحمیل برخی وزرای پیشنهادی به روحانی

یادداشت شریعتمداری خطاب به نمایندگان مجلس

شریعتمداری تصریح کرد: از نمایندگان مجلس که به فردای قیامت و شمار اعمال در روز شمارین می‌اندیشند انتظار آن است که امانت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که خون‌بهای شهیدان است را به نااهلان نسپارند.

47-108.jpg

پژواک: حسین شریعتمداری امروز دوشنبه 21/05/92 طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت: این روزها نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با یکی از بزرگترین و سرنوشت‌سازترین آزمون دوره نمایندگی خود روبرو هستند و نه فقط چشم مردم، که نگاه شهداء نیز به آنان دوخته است و در انتظار که عهد خویش با مردم و خدای مردم را چگونه به جا می‌آورند؟ و آیا در جریان رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی رئیس جمهور محترم، پست‌های وزارت را که امانت‌های الهی است به اهلش واگذار می‌کنند و یا خدای...

 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-289.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه بیست و یکم مرداد 1392ساعت 20:31 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیگلستان 8 نماینده در مجلس خواهد داشت

پژواک: مجلس شورای اسلامی پس از راي اعتماد به وزراي كابينه يازدهم ، دركميسيون شوراها پيگير طرح تقسيمات كشوري خواهد بود.

براساس اين طرح 20 نماينده به نمايندگان فعلي مجلس شوراي اسلامي افزوده خواهد شد كه با احتساب اين 20 نفر تعداد وكلاي مجلس از 290 نماينده به 310 نفر افزايش خواهد يافت.

اين در حالي است كه اصل 64 قانون اساسي تصريح مي‌كند: « عده نمايندگان مجلس شوراي اسلامي 270 نفر است از تاريخ همه‌پرسي سال يكهزار و سيصد و شصت و هشت هجري شمسي پس از هر 10 سال، با در نظر گرفتن عوامل انساني،‌سياسي، جغرافيايي و نظاير آنها حداكثر بيست نفر نماينده مي‌تواند اضافه شود.

زرتشتيان و كليميان هر كدام يك نماينده و مسيحيان آشوري و كلداني مجموعا يك نماينده و مسيحيان ارمني جنوب و شمال هر كدام يك نماينده انتخاب مي‌‌كنند. محدوده حوزه‌هاي انتخابيه و تعداد نمايندگان را قانون معين مي‌‌كند بر همین اساس یک نماینده به استان اضافه خواهد شد و تعداد نمایندگان استان گلستان درمجلس شورای اسلامی در دوره دهم به عدد 8 خواهد رسید.  

از تاريخ تصويب اين قانون تا به امروز فقط يك بار تعداد نمايندگان مجلس شوراي اسلامي از 270 نفر به 290 نفر افزايش پيدا كرده است.


منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-287.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه بیست و یکم مرداد 1392ساعت 0:11 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیاختلاف اصلاح طلبان تندرو گلستانی بر سفره اعتدال روحانی

ديدن اعتدال در صحنه سياسي گرگان طول مي كشد ؛

اختلاف اصلاح طلبان تندرو گلستانی بر سفره اعتدال روحانی

587760 bvvz0LMD

پژواک: هنوز یکی دو روزی از نشست فعالان کمیته‌های جوانان ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در استان گلستان در مسجد جوادالائمه(ع) گرگان نگذشته بود كه اين بار طيفي ديگر با رويكرد تندروهاي اصلاح طلب و قديمي گرگان در حسينيه رئيسي ها ( جنب امامزاده عبدالله ) اقدام به برگزاري افطاري سياسي نمود .

در نشست فعالان كميته هاي ستاد جوانان ستاد روحاني ، محمود ربيعي قائم‌مقام ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در استان حضور داشت و حجت الاسلام جهانشاهي نيز سخنراني نمود .

نكته مهم اين جلسه اين بود كه محمود ربيعي ترجيح داد تا بيشتر از جوانان و تازه به دوران رسيده ها استفاده كند كه تا بحال سوء سابقه نداشته و و روحيه اعتدال بيشتري دارند و در دولت روحانی ، خيلي بيشتر از پيرمردهاي بازنشسته مثل......


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-282.aspx
تاریخ انتشار :  شنبه نوزدهم مرداد 1392ساعت 9:8 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیگفت‌ و گویی خواندنی با کاپیتان سعیدرضا نصرفرد

فتوای خلبانی زن‌ها چگونه صادر شد؟/ فرودگاه گرگان دوبار افتتاح شد/خاطرات پرواز با خاتمی و موسوی/ پرونده‌ام زیرنظر مشایی بود
 
خبرگزاری فارس: فتوای خلبانی زن‌ها چگونه صادر شد؟/ خاطرات پرواز با خاتمی و موسوی/ پرونده‌ام زیرنظر مشایی بود

پژواک: کاپیتان سعیدرضا نصرفرد فرزند شهیدی که در آزمون‌های خلبانی انواع هواپیما در سطح جهانی درخشیده، چهره‌ای است که زندگی او با تاریخ انقلاب و پس از انقلاب (عضویت در کمیته و سپاه، دفاع مقدس، سازندگی، اصلاحات و مواجهه با جریان انحرافی) گره خورده است.

او در گفت‌وگویی با ماهنامه پاسدار اسلام به برخی نشانه‌های روشنی از این دوران‌ها که در ذهن و زندگی او به جا مانده‌اند، اشاره کرده است که متن آن را با این توضیح می خوانید که «کاپیتان نصرفرد در پس یک زندگی پر محنت و آکنده از فراز و نشیب، همچنان پر نشاط است و چشم به آینده دارد؛ آینده‌ای که رهبری حضرت آقا و خون شهیدان، آن را به‌نیکی رقم خواهد زد»:

* لطفا ضمن معرفی خود، از فعالیت‌های دوران کودکی و نوجوانی‌تان بفرمائید؟

- بسم‌الله الرحمن الرحیم. من سعیدرضا نصرفرد، فرزند شهید علی‌اصغر نصرفرد هستم. تا کلاس چهارم ابتدایی به مدرسه «خجسته» در شیراز.........


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-279.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه هفدهم مرداد 1392ساعت 19:43 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیپروژه نمی گذارند توسط هاشمی کلید خورد

 رفسنجانی: اگر بگذارند، دولت جدید کار می‌کند
آقای رفسنجانی مردم منتظر تحقق وعده‌های انتخاباتی هستند؛ نه شنیدن توجیه‌های تکراری
 

پژواک: «اگر بگذارند، روحانی به اعتماد و امیدواری مردم پاسخ شایسته می‌دهد. این جمله اکبر هاشمی رفسنجانی که چند روز پیش در دیدار او با تعدادی از نمایندگان مجلس مطرح شد، خبر از آغاز بهانه‌جویی‌ها برای عدم تحقق شعارهای انتخاباتی در دولت یازدهم می‌دهد؛جمله‌ای که راه را برای» می‌خواستیم اما نگذاشتند «در پایان هر پروژه ناکام در دولت باز می‌گذارد.

هنوز چند روز تا استقرار رسمی دولت یازدهم به ریاست حسن روحانی......


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-270.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه یازدهم مرداد 1392ساعت 2:9 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیجزئياتي از طرح عجیب 21 نماينده مجلس نهم + اسامي امضاكنندگان

رانت‏خواهی عجیب چند نماینده برای تخصیص امکانات دائم‎العمر به آنهایی که زمانی نماینده بوده‎اند!

پژواک: 21 نماينده مجلس كه 19 نفر از آنها عضو فراكسيون رهروان ولايت هستند، پاي طرحي را امضا كرده اند كه در صورت تصويب در بهارستان، برخي از امتيازات ويژه دوران نمايندگي بعد از پايان اين دوره هم برای نمایندگان ادامه پيدا مي‌كند.

بر مبناي اين طرح كه برخي از اهالي بهارستان با صراحت از ارائه آن احساس شرمندگي مي‌كنند، آمده است: " نمايندگان مجلس شوراي اسلامي كه به اعتبار شغل از امتيازات غير مالي برخوردار شده يا مي شوند با ترك آن سمت كماكان از آن امتياز ات مانند استفاده از مجوز حمل سلاح، استفاده از مجوز طرح ترافيك، استفاده از پاسپورت سياسي و استفاده از پاويون و نظائر آن برخوردار مي شوند."

البته طراحان اين طرح كه به "طرح استمرار حقوق مكتسبه غير مالي نمايندگان" نام گرفته است، در تبصره‌اي آورده‌اند "چنانچه در دوران نمايندگي تا تصدي سمت وجوهي بابت آن پرداخت مي كردند .........


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-248.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه نوزدهم تیر 1392ساعت 20:9 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیآیا هاشمی از مواضع 88 عذرخواهی خواهد کرد!؟

دموکراسی"به شرط چاقو"/از اتهام تقلب در انتخابات88 تا تمجید از سلامت انتخابات92/ دولت همان دولت؛ شورای نگهبان، همان شورای نگهبان؛ یکی تقلب شد یکی سالم است!

 هاشمی رفسنجانیپژواک: "مردم وفادار و فهیم و متدّین جمهوری اسلامی ایران در روز 24 خرداد ماه به دنیا ثابت کردند که به‌هیچ وجه تحت‌تأثیر تبلیغات سوء داخلی و خارجی قرار نگرفتند و براساس درک و فهم بالا، به تکلیف خود عمل کردند. اگر دشمنان جمهوری اسلامی ایران ذره‌ای انصاف داشته باشند، باید بپذیرند که ایران دموکرات‌ترین انتخابات دنیا را برگزار کرد و هیچ شبهه‌ای نمی‌توانند به آن وارد کنند." اين اولين اظهارات اكبر هاشمي رفسنجاني بعد از پيروزي حسن روحاني در انتخابات است.

در حالي كه تنها 4 سال از برگزاري انتخابات دهم رياست جمهوري مي گذرد و همچنان افكار عمومي ميزان "شبهه آفريني" هاي هاشمي رفسنجاني در سلامت انتخابات 88 و نقش فرزندانش در آشوب‎هاي خياباني ...........

 


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-244.aspx
تاریخ انتشار :  شنبه بیست و پنجم خرداد 1392ساعت 20:50 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیمشاوران جوان استان وابسته به هیچ گروه و جریان انحرافی و سیاسی نیستند

 پژواک: مشاور استاندار گلستان گفت: 95 درصد دستگاه‎های اجرایی گلستان و حدود 50 درصد از فرمانداری‌های شهرستان‎ها دارای مشاور جوان هستند.

سیدروح‎الله حسینی در جلسه شورای اداری استان با تبریک ولادت حضرت علی (ع) و ایام‎ا... رجب اظهار داشت: مشاوران جوان نسبت به سال‎های گذشته توانمندتر و قوی‌تر در صحنه هستند و با رویکرد ولایتمداری و تعهد به آرمان‎ها و ارزش‎های انقلاب اسلامی گام برمی‎دارند. سید روح ا... حسینی مشاور استاندار گلستان

وی با تأکید بر اینکه مشاوران جوان استان وابسته به هیچ گروه و جریان انحرافی و سیاسی نیستند، متذکر شد: مشاوران جوان از توان علمی بالایی برخوردار هستند که ارتباط مؤثری با مجموعه نخبگان استان برقرار می‎کنند و این انتظار وجود دارد که از آنها در چرخه تصمیم‎گیری و تصمیم‎سازی استفاده بیشتری شود.

پستی به عنوان مشاور جوان در دستگاه اجرایی وجود ندارد

 مشاور استاندار گلستان با ارائه پیشنهاداتی خواستار پیگیری مأموریت‎های مندرج در سند ملی مشاوران جوان شد و بیان داشت: امیدواریم مدیران دستگاههای اجرایی استان در اجرای برنامه‎های تنظیمی سالانه مشاوران جوان که به تأیید حوزه مشاوران جوان استانداری رسیده، همکاری بیشتری نمایند.

حسینی اذعان کرد: ترتیبی اتخاذ شود که مشاوران جوان دستگاه‎های اجرایی در جلسات شورای معاونان، کارگروه‎ها و کمیته‎های تخصصی دستگاه مربوطه  بعنوان عضو شرکت کنند.

وی با بیان اینکه در دستگاه اجرایی استان، پستی به عنوان مشاور جوان وجود ندارد، یادآور شد: مشاوران جوان با همان پست سازمانی، قبول مسئولیت بیش از حد می‎کنند که برای جبران حقوق و مزایای آنها انتظار داریم دستگاه‎های اجرایی اضافه کاری و مأموریت آنها را حداقل همتراز با مدیران پایه دستگاه مربوطه پرداخت کنند.

رئیس گروه مشاوران جوان استاندار گلستان خواستار زمینه ارتقای مشاوران جوان دستگاه مربوطه به سطوح مدیران پایه و میانی شد.


منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-221.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه بیست و نهم اردیبهشت 1392ساعت 23:26 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیعغت مرعشي همسرهاشمي:

حاج آقا مطمئنا وارد عرصه انتخابات نمي‌شود

پژواك: عفت مرعشي همسرهاشمي رفسنجاني در حاشيه نخستين جلسه رسيدگي به اتهامات مهدي هاشمي رفسنجاني گفت: انتخاباتي وجود ندارد، مگر براي اينها کاري دارد که راي‌ها را عوض کنند.

عفت مرعشي مادر مهدي هاشمي رفسنجاني که براي شرکت در اولين جلسه دادگاه پسرش به دادگاه رفته بود، در جمع خبرنگاران گفت: اتهامات وارده به خانواده هاشمي و مرعشي وارد نيست.

وي در مورد علت حضورش در دادگاه انقلاب اظهار داشت: بخاطر دادگاه مهدي هاشمي به اينجا آمده‌ام اما از آنجا که نمي‌دانستم آنها دادگاه را ترک کرده‌اند، اکنون دادگاه را ترک مي‌کنم و آنها زودتر رفته‌اند.

مرعشي ادامه داد: دادگاه را به وقت ديگري موکول کردند و از تاريخ بعدي برگزاري دادگاه اطلاعي ندارم.

عفت مرعشي با اشاره به حضورهاشمي رفسنجاني در عرصه انتخابات بيان کرد: حاج آقا مطمئنا وارد عرصه انتخابات نمي‌شود.

 وي در پايان خاطرنشان کرد: انتخاباتي وجود ندارد، مگر براي اينها کاري دارد که راي‌ها را عوض کنند.


منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-206.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه هجدهم اردیبهشت 1392ساعت 21:46 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیفکر مشایی ضد‌اسلام و ارزش‌های انقلاب است

جزئیات کامل دو جلسه خصوصی نبویان با مشایی/ انحراف در افکارش هویداست

پژواک: حجت‌الاسلام سید محمود نبویان؛ شاگرد برجسته آیت‌الله مصباح توضیحات مفصلی را در خصوص دو دیدارش با اسفندیار رحیم مشایی ارائه کرد.

سایت روزنامه دولت چندی پیش در خبری مدعی دیدار  مخفیانه شاگرد آیت الله مصباح با مشایی شد و نوشت که یکی از روحانیون جبهه پایداری در چند ماه اخیر مخفیانه به دیدار مشایی رفته و با وی گفت و گوهای مفصلی داشته است. حجة الاسلام « م ـ ن » در دو دیدار خود با مشایی به تفصیل درباره موضوعات مختلف صحبت کرده و در این جلسات نیز هیچ اشاره و یا دعوتی برای انجام مناظره نداشته است.

مشایی هم در دیدار با وبلاگ نویسان و فعالان رسانه ای در تالار حافظیه مجموعه سعدآباد به دیدار خود با "یک روحانی محترم" و رفتار دو گانه او اشاره کرد و گفت: حداقل شهامت داشته باشید و بگوئید که رفتم دو مرتبه با مشایی دیدار کردم و با او سه ساعت حرف زدم!

ظاهراً منظور سایت دولت از این روحانی حجت‌الاسلام سید محمود نبویان از شاگردان آیت‌الله مصباح‌یزدی بود؛ بر همین اساس به سراغ وی رفتیم و اصل موضوع را جویا شدیم.

حجت الاسلام سید محمود نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی توضیحاتی در خصوص اخبار منتشر شده در مورد دیدارش با اسفندیار رحیم مشائی ارائه کرد.

نبویان گفت: بخشی از این خبر درست و بخشی از آن هم نادرست است؛ من روی سه شخصیت کار علمی کردم که آقای دکتر سروش، آقای خاتمی و آقای اسفندیار رحیم مشائی این افراد هستند؛ البته بنده مطالعاتی روی شریعتی .... 


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-203.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه شانزدهم اردیبهشت 1392ساعت 18:52 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیجوابیه بازخوانی یک پرونده انتخاباتی

پژواک: سه شنبه سوم اردیبهشت 1392  مطلبی را تحت عنوان "بازخوانی یک پرونده انتخاباتی" بیانیه و اسامی 53 تن از فعالان مطبوعاتی، سیاسی و فرهنگی استان گلستان در رابطه با انتخابات هفتمین دوره مجلس

در نمایش انتخابات شرکت نمی کنیم  در وبلاگ پژواک درج شد.

 آقای علی نصیبی جوابیه ای برای ما ارسال کردند و ما هم بر اساس اصل امانتداری و اطلاع رسانی دقیق و شفاف آن را بطور کامل در ج می نمائیم .

بسمه نام خدا

سلام علیکم

پیرو درج مطلبی با تیتر" بازخوانی یک پرونده انتخاباتی " در وبلاگ پژواک ، موارد زیر را به عنوان  جوابیه، ارسال می گردد.

1- بنده به عنوان یک شهروند ایرانی معتقد به نظام جمهوری اسلامی که حاصل جانفشانی هزاران شهید گلگون کفن می باشد،حضور در صحنه انتخابات راتکلیف دانسته وشرکتم در انتخابات های مختلف برگزار شده در دوره های گوناگون به عنوان وظیفه یک ایرانی مسلمان، گواه بر این اعتقاد است.

2- بنده ضمن آنکه محتوا،هدف و...نامه مذکور را تایید نمی کنم از همان زمان بارها بعد ازمواجه شدن با سئوالات طرح شده در این رابطه از سوی مراجع مختلف، ضمن بیان اعتراض خود، از عدم موافقت خود با نگارش، محتوا و... آن سخن گفته واکنون نیزاعلام می نمایم نه تنها آن را امضاء نکرده ام  بلکه بامتن آن نیزازهمان زمان مخالف بوده ام.

3- مشی بنده طی ده سال گذشته، پرهیزازحضوردرحاشیه های سیاسی و... بوده واعتقادم به عنوان یک ایرانی مسلمان معتقد به نظام جمهوری اسلامی ایران، فعالیت های فرهنگی اجتمایی در راستای توسعه ونشاط جامعه استوار بوده است.

4- برای همه علاقمندان به کشورونظام اسلامی درصحنه های گوناگون، آرزوی موفقیت وتوفیق روز افزون دارم.

                                                                                 علی نصیبی   


منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-201.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه دهم اردیبهشت 1392ساعت 13:30 | توسط : سید جواد حسینی  | 

فرهنگیمقاومت غیرقانونی اصلاح طلبان و سر درگمی مسئولان

پژواک: در تاریخ 28/2/1390نزدیک به دوسال است که ازبرگزاری انتخابات خانه مطبوعات استان باسید جواد حسینی حضور نزدیک به 200 نفر از اصحاب رسانه اعم از صاحب امتیاز،مدیرمسئول، سردبیر، خبرنگاران وعکاسان مطبوعات تمام نشریات استانی با گرایش های مختلف سیاسی همچنین نمایندگی مطبوعات کشوری، منطقه ای و نمایندگی خبرگزاریهای سراسری دراستان می گذرد.

این انتخابات پرشور نشان داد که جامعه خبری استان از یک تشکل رنج می برد انتخابات با اساسنامه جدید بطور قانونی در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد و بلافاصله خانه مطبوعات استان در اداره ثبت اسناد و املاک استان به عنوان يك مؤسسه غیر تجاری به شماره 424 وشناسه ملي 10700186530به ثبت رسانده شد. و فعالیت رسمی خود را به صورت رسمی شروع کرد.

اعضای هیئت مدیره وبازرسان خانه مطبوعات استان گلستان جلسه ای دربهمن ماه ۱۳90با جواد قناعت استاندار و با حضورمنتظری مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی در دفتر کار استاندار برگزارشد و مصوباتی ازجمله دستور شخص استاندار به دادبود معاونت عمرانی استانداری مبنی برپیگیری مکان خانه مطبوعات از طریق شهرداری گرگان در پی داشت ، اما شهرداری گرگان حاضر به اجرای  مصوبه استاندارنشد با پیگیریهای به عمل آمده در مورخ 2/12 /1391 یعنی یکسال بعد!!! شهرداری گرگان با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان جهت واگذاری مکان به توافق رسیدند! اما بازهم با توجه به توافق صورت گرفته خانه مطبوعات صاحب مکانی برای ارائه خدمات به جامعه خبری نشدکه باید این موضوع را بیشتر سیاسی و از جانب شهرداری و خانه مطبوعات قبلی که فعالیت غیر قانونی دارد دانست .

خانه مطبوعات قبلی بیشتر به مسائل سیاسی و دادن بیانیه ، اسیر حاشیه پردازی و ... بود. در سال 81 از طریق استانداری توانست یک واحد خدماتی  به مساحت 80/53 واقع درخیابان سرخواجه پاساژسروش طبقه دوم ضلع جنوب شرقی به پلاک ثبتی 31 فرعی از 3403 اصلی بخش یک ثبت گرگان با امکانات آب، برق، گاز که متعلق به شهرداری گرگان می باشد رابه مدت یکسال بصورت اجاره به مبلغ 50 هزارتومان در ماه واگذار گردید.

آقای شهردار! شما طی صورتجلسه ای به شماره 18/69155 مورخ 2/12/91 در اجرای مصوبه شماره 3/9/5948/91-5/7/91 شورای اسلامی شهر گرگان این واحد را در تاریخ 5/12/91 برای مدت یکسال با حفظ مالکیت شهرداری گرگان صرفا به عنوان خانه مطبوعات استان به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار کردید واز اداره کل ارشاد تعهد گرفتید ضمن استفاده وبهره برداری به عنوان خانه مطبوعات کلیه هزینه های مصرفی پرداخت و تعمیرات جزئی و....پرداخت ودر موعد مقرر ظرف مدت حداکثر یک هفته نسبت به تخلیه وتحویل واحد به شهرداری اقدام نماید. در غیر اینصورت شهرداری گرگان اختیار دارد بدون مراجعه به مراجع قضایی و اخذ حکم مقتضی راسا نسبت به تخلیه وتصرف واحد خود اقدام و اداره کل ارشاد هر گونه ادعایی را از خود سلب و ساقط نموده !

سوال اینجاست :

1- آیا شهرداری به هر تشکل بدون مجوز وغیر قانونی املاک خود را واگذار میکند!؟ چرا شهرداری گرگان و استانداری گلستان(دوران اصلاحات) یک واحد خدماتی به خانه مطبوعاتی که ثبت نشده و وجاهت قانونی نداشته واگذار کرده بودند.

2- آقای شهردار! خانه مطبوعات بابت اجاره بهاء این واحد می بایست ماهانه 50 هزار تومان پرداخت می کرد از سال 81 تا کنون هیچ اجاره ای پرداخت نکرده آیا این است دفاع از بیت المال وحقوق شهروندی؟ 

3- آقای شهردار! خانه مطبوعات سابق پس ازگذشت 10 سال فعالیت هنوزثبت نشده و وجاهت قانونی نداشته و ندارد! چرا این مکان که متعلق به شهردای گرگان می باشد تخلیه نمی شود! شما زورتان فقط به دست فروشانی که برای امرار معاش زندگی کار میکنند می رسد؟

4- آقای شهردار اگر این ملک خودتان بود می گذاشتید این طور حیف و میل شود؟

5-  چرا شهرداری گرگان نسبت به تخلیه این مکان اقدام نمی کند!

6- چرا اعضای محترم شورای اسلامی شهر گرگان نسبت به مصوبات این شورا بی تفاوت است!

7-   چرا حراست ارشاد نسبت به خانه مطبوعات غیر قانونی اقدامی در خور انجام نمی دهد!

8-  چرا مدیر کل محترم ارشاد نسبت به صورتجلسه تحویل مکان مورد اشاره که حدود 2 ماه می گذرد عکس العملی نشان نمی دهد . 

9- چرا آقای استاندار محترم نسبت به مطبوعات بی تفاوت است و زیر مجموعه خود نسبت به این موضوع بازخواست نمی کند!

 گفتنی است درانتخابات اعضای هیئت مدیره اولین دوره خانه مطبوعات گلستان كه درحضور نماینده اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی،برگزار شد ازمیان 147 برگه رای ماخوذه نتایج ذیل به دست آمد:

دربخش خبرنگاران، زهرابهرامی " روزنامه خراسان وهفته نامه پژواک سخن" ، سیدجوادحسینی" هفته نامه پژواک سخن" ، رجبعلی نیازمند" هفته نامه انقلاب به عنوان اعضای اصلی انتخاب شدند و "رستم جرجانی" به عنوان عضوعلی البدل دراین مجمع حائزبیشترین آراء شدند.

دربخش مدیران مسئول، "علی منصوری رضی" مدیرمسئول هفته نامه "گلستان مهر" ومحمد آذرسا مدیرمسئول دوروزنامه " گلستان نو " به ترتیب به عنوان عضواصلی وعضو علی البدل دراین بخش واردهیئت مدیره شدند.

درقسمت سردبیران، محمدگلكش " هفته نامه استرآباد " به عنوان تنهاكاندیدای این بخش واردهیئت مدیره شد كه دراینبخش عضوعلی البدل نیزوجود ندارد.

دربخش سرپرستیهای نشریات سراسری،اسماعیل میری " روزنامه امین" وحسین غنی زاده "روزنامه کاروکارگر " به عنوان عضواصلی وعلی البدل وارد هیئت مدیره شدند.

دربخش خبرگزاریها، غلامرضا رجائی" فارس" ومحمود سلطانی" آنا " به ترتیب به عنوان عضواصلی وعلی البدل انتخاب شدند.

همچنین یحیی آذرسا خبرنگار " هفته نامه گلستان مهر"  و جعفر صیدانلو خبرنگار "دو روزنامه گلشن مهر " به عنوان بازرسان هیئت مدیره انتخاب شدند.


منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-197.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه نهم اردیبهشت 1392ساعت 18:45 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیبازخوانی یک پرونده انتخاباتی

بیانه53 تن از فعالان مطبوعاتی، سیاسی و فرهنگی استان گلستان

 در رابطه با انتخابات هفتمین دوره مجلس

در نمایش انتخابات شرکت نمی کنیم

پژواک: روزی عده ای آمدند و فکر کردند که با این هیبت ومقام و... اگر بیانیه ای صادر شود وانتخابات را تحریم کنیم مردم به حرف ما روشنفکران جامعه گوش می دهند!! پای صندوق رای حاضر نمی شوند اما برخلاف این تفکرعمیق وروشنفکرانه این اتفاق نیفتاد که هیچ! این بیانیه سندی شد علیه خودشان ،کسانیکه برخلاف نظرات امام راحل ومقام معظم رهبری مبنی برحضور جدی درانتخابات دست به تحریم زدند.

وامروز برخی ازآنها ویا هم طیفی ها وبستگانشان کاندیدای شوای شهر شدند! دیگر برای تحریم بیانیه صادر نمی کنند واقعا چرا برخی سیاسیون سعی دارند با حواس پرتی خود مردم را کودن حساب و نان به نرخ روز بخورند وانتظار داشته باشند اذهان مردم ازاین قبیل بازیها باید خالی باشد!؟

شهروندان محترم استان گلستان

همانطور که می دانید فرصت چندانی به برگزاری انتخابات هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی نمانده است. انتخاباتی که با نظارت استصوابی شورای نگهبان و حذف بسیاری از نامزدها از صحنه رقابت، به انتخاباتی غیر آزاد و غیررقابتی و غیرعادلانه تبدیل شده است.

انتخاباتی که تاکنون در اعتراض به برگزاری آن دهها بیانیه و اطلاعیه از سوی تشکل ها و احزاب سیاسی صادر گردیده ونیز بارها مورد انتقاد مطبوعات آزاد داخلی قرارگرفته است. انتخاباتی که برای دومین بار درتاریخ ایران نمایندگان مجلس را به تحصن نشانده و در نهایت موجب استعفای 130 نماینده شجاع ، راستین و به حق مردم ایران گشته است.

در همین راستا وظیفه خود دانسته نکاتی را به اطلاع شما مردم آزاد اندیش گلستان برسانیم هرچند که رفتار شما مردم فهیم نشانگر اطلاع وآگاهی عمیق شما از شرایط موجود است.

1- با بیان قاطع اعلام می داریم که در این انتخابات شرکت نخواهیم کرد، زیرا شرکت در انتخابات را حقی مدنی می دانیم و نه تکلیف شرعی، انتخابات نماد مردم سالاری است و پرواضح است که درحوزه مردم سالاری همانگونه که حق شرکت برای افراد در انتخابات وجود دارد، به همان اندازه حق عدم شرکت نیز برای آنها محفوظ می باشد.

2- به یکسان سازی مجلس و اجزای حاکمیت معتقد نیستیم بلکه به مجلسی که با تکثر، تنوع و شفافیت آراء شکل گرفته و مظهر اقتدار و اراده ملی باشد اعتقاد داریم، چرا که در این صورت است که مجلسی کارآمد و معطوف به امنیت و آسایش برای مردم خواهیم داشت.

3- ضمن اعلام حمایت از نمایندگان مستعفی مجلس، استعفای ایشان را گامی محکم در جهت احقاق حقوق ملت ایران دانسته و این حرکت ایشان را به مثابه تفکیک اصلاح طلبان واقعی از اصلاح طلب نمایانی که با پوشش اصلاحات به دنبال کسب و حفظ قدرت اند می دانیم.

4- آنانکه با کوبیدن بر طبل قومیت قصد سوء استفاده از شرایط فعلی را دارند، خوب است بدانند که دور نیست که با برگزاری انتخابات آزاد چهره واقعی ریاکاران و فرصت طلبان برای مردم آشکار شود.

در پایان لازم به یاد آوری است که هیچ حرکتی از چشمان تیزبین مردم و تاریخ پوشیده نخواهد ماند. چه رفتار کسانی که امروز بر مبنای حذف دیگران به دنبال عملی ساختن اهداف شان هستند و چه رفتار کسانی که تحقق آرمان های اصلاح طلبانه خویش را در گرو خواست و نظر مردم می دانند.

به امید داشتن ایرانی آزاد و عاری از هر گونه استبداد. ۲۸/11/82

1- محمد علی محمودی مقدم 2- مهدی سیف حسینی 3- حسین رفعتی 4- مرتضی سبطی 5- سید ضیاء عرفانی 6- جواد سید قاسمی 7- محمد ملکی 8- حسین کبیر 9- مهدی خراسانی 10- علی نصیبی 11- نیما حاج قاسمی 12- مهدی بهرامی 13- عبدالناصرمهیمنی 14- روح ا... کلانتری 15- ایمان مظفری 16- انوش ضرغامی 17- فریدون رضایی 18- رضا اصغری شیخی 19- مصطفی سبطی 20- محمد هادی کبیر 21- جمشید نیرومند 22- موسی جرجانی 23- بابک بهروز 24- سید رضا نژاد اکبر 25- محمد حسین برومند 26- محمد علی اخلومدی 27- ملیحه سبطی 28- نرگس مولودی 29- صدیقه نصیری 30- نرجس رحمانی(گلدسته) 31- عاطفه پهلوان 32- محسن نجفی نژاد 33- رحمت ا... رجایی 34- عیسی وحدانی 35- تقی نجفی نژاد 36- علی اصغر بای 37- سلیمان رضایی 38- صاحب نجفی نژاد 39- احمد طوسی 40- اکبر سلیمانی 41- علی سلیمانی 42- محمدرضا کبیر 43- رمضانعلی علیپور 44- اسماعیل طوسی 45- یعقوب طوسی 46- علی طوسی 47- سید ابراهیم علوی 48- ابوالقاسم کیاء 49- محمد امین نیا 50- یوسف مصطفی لو 51- صفر شاهینی 52- یحیی پاسندی 53- محمد اسماعیل نوری.


منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-191.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه سوم اردیبهشت 1392ساعت 18:30 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیادعای عجیب نماینده سابق گرگان در مجلس :

اگر کاندیدای ریاست جمهوری شوم رای اصولگرایان و اصلاح طلبان را دارم

پژواک: در طي هفته هاي اخير خبر كانديداتوري دكتر عبدالحسين ناصري براي انتخابات رياست جمهوري آينده به عنوان دومين گلستاني در كنار دكتر منوچهر متكي وزير سابق امور خارجه كه در حال حاضر اعلام كانديداتوري كرده است ، شنیده شد .

خبر کاندیداتوری عبدالحسین ناصری نماینده سابق گرگان و آق قلا در مجلس در برخي محافل سياسي تهران به گوش مي رسيد و گويا تيمی از فعالان سياسي و اقتصادي حامي و مشاور وي در طول ادوار نمايندگي ناصري در مجلس بوده اند ، اين پيشنهاد را با وي مطرح كردند .

در طي ماههاي اخير نيز برخي كميته هاي برنامه ريزي اين ستاد ، راه اندازي شده بود وليكن نماينده سابق مردم گرگان در مجلس از اعلام رسمي فعاليت در اين زمينه پشيمان شد.

ناصری در مورد علت انصراف خود از کاندیداتوری ریاست جمهوری گفت: خبري كه به شما رسيده بود صحت دارد و اينجانب بنا به كانديداتوري در انتخابات رياست جمهوري را داشتم و ليكن پس از مدتي فعاليت و جلساتي كه با برخي دوستان داشتيم به اين جمع بندي رسيدم كه در اين دوره بنا به مصالحي كانديدا نشوم.

ناصري در مورد پايگاه راي خود گفت: اينجانب بر اين اعتقادم علاوه بر اصولگرايان راي اصلاح طلبان را هم دارم و همه كساني كه در جريانات سال 88 حضور داشتند را جزء اصحاب فتنه نمي دانم و برخي از اين افراد مي شود كار كرد و در چارچوب نظام از تجربيات آنها استفاده برد.

وي در ادامه با توجه به كناره گيري اش از اعلام كانديداتوري درباره احتمال حمايت از كانديداهاي مطرح در انتخابات آينده رياست جمهوري افزود: در حال حاضر جلساتي با برخي كانديداهاي احتمالي داشته ام وليكن به جمع بندي لازم نرسيدم و در حال بررسي مي باشم.

قابل ذكر است با توجه به تعدد و كثرت كانديداهای احتمالی در انتخابات رياست جمهوري آينده ، يكي از مقامات بلند پايه كشور در جلسه اي خصوصي ضمن گلايه از اين امر توصيه نموده اند كه به برخي از اين افراد يادآوري شود كه احتمال رد صلاحيت شان مي باشد كه در اين زمينه در آينده شاهد كناره گيري خيلي نرم برخي كانديداها خواهيم بود.

منبع: سایت گلستان ما


منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-181.aspx
تاریخ انتشار :  شنبه سوم فروردین 1392ساعت 6:39 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیبازگشت مهدی هاشمی به ساختمان هیئت امنای دانشگاه آزاد!!!؟

پژواک: اکبر هاشمی رفسنجانی ریاست هیئت امنای دانشگاه آزاد را برعهده دارد. مهدی هاشمی نیز قبل از خروج از کشور رئیس دفتر رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد بود که پس از خروج وی، برادرش یاسر هاشمی بجای وی نشست.

به گزارش بولتن نیوز، موضوع دانشگاه آزاد و بررسی وضعیت این دانشگاه مدتی است در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است. این موضوع بهانه‌ای شد تا مشاهدات برخی افراد شاغل در ساختمان هیات امناء دانشگاه آزاد که برای تعدادی از خبرنگاران مطرح کردند را به عنوان یک موضوع خاص به نمایندگان مجلس ارائه کنیم.

دیده ها و شنیده ها از این ساختمان حاکی است پس از آمدن آقازاده لندن نشین به کشور، نامبرده همچون سال های قبل در طبقه ششم این ساختمان مستقر شده و به همراه برادرش یاسر هاشمی در طبقه پنجم به پیگیری امور مشغول هستند!

چند نکته در این زمینه قابل توجه است اول این که مهدی هاشمی در این ساختمان چه می کند؟ برابر پیگیری های خبرنگار ما مشخص شده عمده فعالیت مهدی هاشمی در این ساختمان، جلسه با وکلای خود تنظیم شکایت از افراد حقیقی و حقوقی که به نحوی در راستای پرونده وی درگیر بوده اند، در کنار برخی ملاقاتهای سیاسی است.

کنجکاوی بیشتر خبرنگار ما مشخص کرده که فراغ بال ایشان از اینکه کسی به اصطلاح قادر به محکومیت او نیست، درصدد تهیه لوح فشرده ای مشابه Cd 90 با موضوع پرونده استات اویل و کرسنت بوده و قصد دارد با انتشار آن همزمان با انتخابات آتی ریاست جمهوری ضمن مظلوم نمایی، مجدداً به فضاسازی مشابه سال 88 اقدام نماید.

جالب آن که یکی از خبرنگاران بازداشت شده اخیر در این موضوع دخالت و نقش داشته و اتفاقاً این فرد با حمایت یاسر هاشمی مدتی در دفتر هواپیمایی ایرشیا ( متعلق به یاسر هاشمی) به همراه همسرش در مالزی فعالیت داشته و با نزدیک شدن به انتخابات به ایران بازگشته است. 

از طرفی دیگر از افراد بازداشت شده، در حوزه رسانه های همراه با «بی بی سی» فردی است که در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع فعالیت داشته و علیرغم اخراج توسط مسئولین مرکز تحقیقات، لیکن به واسطه پیگیری یاسر هاشمی قصد داشته مجدداً در این مرکز مشغول بکار شود که منجر به بازداشت او به واسطه ارتباط با شبکه شایعه پراکنی BBC شده است.

این ها گوشه ای از مسائل بود که فقط به واسطه حضور دو آقا زاده در ساختمان هیات امناء می گذرد.


منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-178.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه یکم فروردین 1392ساعت 19:52 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیدبير كل مجمع روحانيون چگونه دور خورد؟

عضو مستعفي مجمع روحانيون علت جدايي مهدي كروبي از اين مجمع را بازگو كرد.

پژواک: رسول منتجب نيا كه پس از تشكيل حزب اعتماد ملي توسط كروبي به وي پيوست و قائم مقام اين حزب شد، درباره علت جدايي كروبي از مجمع روحانيون در سال 84 مي گويد: انتخابات دوره هشتم رياست جمهوري در حالي برگزار شد كه آقاي كروبي از مجمع روحانيون مبارز كانديدا شده بود، ايشان دبير كل مجمع روحانيون مبارز بودند، و من در جلسه اي كه براي كانديداتوري ايشان راي گيري شد، بودم.

 با كانديداتوري ايشان با راي بالايي موافقت شد. بعد از آنكه آقايان معين و هاشمي هم اعلام كانديداتوري كردند، بعضي از اعضاي مجمع در حمايت از آقاي كروبي مردد شدند و در ايام تبليغات انتخابات، مجمع حاضر به حمايت از ..........


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-173.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه بیست و سوم اسفند 1391ساعت 10:46 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیوزیر اطلاعات چگونه سناریوی «خاتمی محور» فتنه‌گران را سوزاند؟

پژواک: با این حال چند روز پیش وزیر اطلاعات در سخنانی، ضمن سوزاندن این پروژه و خطوط اصلی آن، اقدام به شفاف‌سازی درباره پشت پرده این سناریو و همچنین رویکرد دستگاه‌های اطلاعاتی با جریانات ضدانقلاب که در فتنه ۸۸ فعالیت داشتند و اکنون به دنبال ادامه تحرکات خود هستند، کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصلحی در همایش «روحانیون ‌سپاه»، یکی از اهداف اصلی گفتمان‌های فتنه، اصلاحات و سازندگی را مقابله با رهبری خواند و گفت: آن‌ها با هدف مقابله با رهبری و حضور در صحنه در حال ساماندهی خود هستند اما این حضور در صحنه چگونه امکان‌پذیر است؛ وقتی که به طور مثال یکی از این افراد که همه شبکه‌های ضدانقلاب در داخل


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-169.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه بیست و یکم اسفند 1391ساعت 8:10 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیبه بهانه 9دی

پژواک: به بهانه 9دی سخنی دوستانه با برادر و استاد عزیزم جناب حاج آقای قندهاری مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان

به بهانه 9دی سخنی دوستانه با برادر و استاد عزیزم جناب حاج آقای قندهاری مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان

-اگر کسی بصیرت نداشته باشد ولو ایمان جوشانی هم داشته باشد فریب می خورد و وقتی فریب خورد این ایمان در خدمت آن هدف به کار نخواهد افتاد.

امیرالمؤمنین علی(ع) فرمودند"وَلاَیَحمِلُ هَذَاالعَلَمَ إِلاَّأَهلُ البَصَرِوَالصَّبرِ"این پرچم را بر نمی دارد و به دوش نمی کشد مگر کسی که این دو خصوصیت را داشته باشد. اولاً بصیرت ، ثانیاً استقامت داشته باشد. بصیرت دینی و استقامت ایمانی.

مردم انقلابی گلستان مخصوصا شهرستان گرگان در این هشت ماه دفاع مقدس(ازانتخابات ریاست جمهوری 88 تا 8 دی ) با بصیرت دینی واستقامت ایمانی خود تمام نقشه های شوم دشمن را با حضور خودجوش وبه یاد ماندنی در 8دی نقش برآب کرد.

دشمنانی که سالهاست در این استان لانه  کرده اند وچندماه قبل از انتخابات 88 گرگان را به تعبیری پایگاه دشمن ساخته بودند تا بتوانند با نفوذی که در ادارات استانی وشهرستانی داشتند و دارند به اهداف خود یعنی انقلاب مخملی برسند!

پیاده نظام دشمن در گرگان از همان شب پایان رای گیری همراه با اربابانشان در تهران آهنگ" تقلب که همان رمز اغتشاش بود"سردادند. پدر معنوی اصلاحات دراستان با سکوت معنادارش........ 


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-156.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه دوازدهم دی 1391ساعت 10:44 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیخبرویژه انتخاباتی از استان گلستان

پژواک: شنیده ها حاکیست یکی از نمایندگان فعلی در مجلس مبلغ 530 میلیون ریال و همچنین یک دستگاه خودروسواری در اختیار یک ورزشکار خوشنام جهت  به خدمت گرفتن ورزشکاران روستاهای حوزه انتخابیه اقدام کرده بود که این پیشنهاد از سوی ورزشکار پذیرفته نشد!

*شنیده ها حاکیست یکی از اصلاح طلبانی که با جریان انحرافی برای کاندیداتوری مجلس ثبت نام کرده بود رد صلاحیت شده وزوج دومش در حال کارکردن در مرکز استان می باشد.

*شنیده ها حاکیست جریان انحرافی با یکی از نمایندگان در مجلس رایزنی کرده و کمک مالی شایانی به وی کرده اند که در صورت رای نیاوردن  به وی قول استانداری گلستان را داده اند! شایان ذکر است در ایام انتخابات دوره هشتم برخی از وابستگان منافقین در ستاد وی فعالیت داشتند.

*شنیده ها حاکیست یکی از نمایندگان حاضر در مجلس در دقایق پایانی و با پا در میانی افراد ذی نفوذ از سوی هیئت اجرایی تائید صلاحیت شد! با توجه به اعتراضات مختلف نسبت به وی آیا هیئت نظارت در رسیدگی در پرونده وی مصامحه خواهد کرد! یا اینکه نفوذی های وی در هیئت نظارت نیز وجود دارد!

*شنیده ها حاکیست یکی از کاندیدا های مجلس در فعالیت های انتخاباتی زود هنگام خود بطور چشمگیر قول احداث سالنهای ورزشی می دهد! گفتنی است ساپورت این وعده ها از سوی جریان انحرافی خواهد بود!

*شنیده ها حاکیست با آمدن رحمت ا... جلالی در روزهای آخر ثبت نام از حوزه انتخاباتی شهرهای کردکوی ، بندر ترکمن و بندر گز تمام معادلات پیش بینی شده بهم ریخته و وی به جایگاه خوبی در این مناطق رسیده است.


منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-153.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه بیست و نهم دی 1390ساعت 12:4 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیپاسخ همسر شهید عابدی به همسر شهید باکری

پژواک:همسر شهید عابدی از شهدای هشت سال دفاع مقدس در نامه ای به همسر شهید باکری پاسخی خواندنی به نامه منتسب به وی در سایت نوری زاد داده است.

متن کامل این نامه  به شرح زیر است:

خواهر عزیزم سلام

امروز در سایت آقای نوری زاد بانامه ای مواجه شدم که وی ادعا کرده بود این نامه متعلق به شماست. باتوجه به محتوای نامه باور این ادعا برایم سخت است البته در گذشته مواضع نا مأنوس و تعجب برانگیز از شما خوانده بودم ولی اینبار کمی متفاوت بود، لذا بر آن شدم به عنوان یک همسنگر سابق و انشاءالله همسنگر فعلی و همسنگر آینده، نکاتی را به عرضتان برسانم.

ازجهاتی من و شما شباهتهایی با هم داریم از جمله همسر شهید و معلم بودن شباهت دیگر تأکید بر آرمان شهدا، راه امام، اسلام، انقلاب، حجاب در یک کلام و همه ارزشهای اسلامی وانقلابی است اما تفاوت هایی هم داریم که به برخی از آنها اشاره می کنم.

۱. بنده برخلاف شما به پدیده های سیاسی و اجتماعی احساسی و یک بعدی نگاه نمی کنم. به عنوان مثال همچنانکه درنامه منتسب به شما آمده عبور ماشین نیروی انتظامی.............


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-151.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه هفتم دی 1390ساعت 6:37 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیچالش امنيتي؛ خط دشمن در انتخابات اسفند

پژواک:تلاش دشمنان براي ايجاد ناامني در تهران بزرگ! اين هشداري بود که روز گذشته فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم در مراسم توديع و معارفه فرماندهي سپاه محمدرسول الله(ص) تهران بزرگ مطرح کرد. مطمئنا اين هشدار مبتني بر اخباري و اسنادي توسط سردار جعفري بيان مي شود که از تلاش مجدد دشمن براي بي ثبات کردن اوضاع تهران بخصوص در ايام انتخابات خبر مي دهد. برخي شنيده ها حکايت از آن دارد که جريان برانداز و فتنه گر در تلاش است تا روز انتخابات يعني 12 اسفند را امنيتي جلوه دهد و با برخي اقدامات ايذايي يگان هاي پليس را به سطح شهر بکشاند.

پيش از اين نيز معاون فرهنگي اجتماعي « سپاه پاسداران » با بيان اينکه راه‌ اندازي سايت « جاسوسخانه مجازي آمريکا » در ايران به اقدامات « بي‌ بي‌ سي فارسي » در قبل از « انتخابات سال 88 » شباهت دارد ، گفت : « سفارت مجازي آمريکا» در ايران ، « انتخابات مجلس نهم » را هدف ‌گرفته است. در واقع دشمن...............


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-150.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه پنجم دی 1390ساعت 20:38 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیسناريوي اصلاح طلبان براي انتخابات

پژواک: در یکی از محافل اصلاح طلبان از هدف سناریوی این جریان برای عدم حضور نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با تابلوی اصلاحات پرده برداری شده است. در این جلسه که با حضور تعدادی از عناصر میانی و متصل به حلقه بالادستی اصلاح طلبان برای بررسی وضعیت انتخاباتی تشکیل شده بود،آقای «ا» اعلام عدم حضور اصلاح طلبان در انتخابات آتی را استراتژیک خوانده و در این زمینه گفته است:گرچه ما اعلام کرده ائیم که با تابلوی اصلاح طلبی وارد انتخابات نمی شویم اما در بیشتر حوزه ها مهره هایی داریم که در چارچوب اصلاحات نامزد شده و تائید صلاحیت هم شوند.

وی درادامه با بیان اینکه هدف از اتخاذ این استراتژی،انتقال منازعات از دوگانه اصلاح طلبان- اصولگرایان به تقابل داخلي اصولگرایان می باشد، گفته است:ما با اعلام عدم حضورمان تلاش کردیم که آرایش انتخاباتی را دستخوش تغییرات کنیم.وقتی که ما حضور نداشته باشیم انسجام اصولگرایان در مقابله با ما بهم خورده و شکاف ها و تضادهای درونی آنان آشکار خواهد شد. 


منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-148.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه بیست و نهم آذر 1390ساعت 23:53 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیرتبه مسکن مهر گلستان در رده 23 کشوری

  

جوابیه اداره کل مسکن و شهرسازی گلستان به مطلب مسکن مهر دولتی در حال رکود  

 

پاسخ پژواک سخن به جوابیه مسکن وشهرسازی گلستان


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-145.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه پانزدهم شهریور 1390ساعت 14:27 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسینفوذ اصلاح طلبان در استان

پژواک:صیاد شیرازی بدلیل اینکه پدربزرگوارشان ارتشی بود زادگاهش خراسان را به همراه خانواده ترک کرد و به گرگان عزیمت نمود. وی از دوران پنج سالگی تا اخذ دیپلم در بلوار جانبازان( پیچ ستاد) اقامت گزید تا اینکه جهت ادامه تحصیل در دانشکده افسری راهی پایتخت و ازآنجا وارد فاز سیاسی شد و.... تا اینکه در اوایل انقلاب در زمان بنی صدر خائن.......


 
[ادامه مطلب ...]
منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-144.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه پانزدهم شهریور 1390ساعت 13:40 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیتحركات انتخاباتي محسن رضايي

پژواک:محسن رضايي كه در دو انتخابات گذشته رياست جمهوري نتوانست فعاليت و اقبال قابل توجهي را جلب كند با توجه به نزديك شدن انتخابات مجلس شوراي اسلامي ستادهاي انتخاباتي خود را براي شركت در اين عرصه آغاز كرده است. بر همين اساس، رضايي قصد دارد در انتخابات مجلس نامزد شده و برخی شنيده ها حاكي از آنستكه وي براي کسب کرسی  رياست مجلس شوراي اسلامي قدم در اين رقابت ها گذارده است.


منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-141.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه هشتم فروردین 1390ساعت 1:1 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیمواضع دوگانه خاتمي

از محکوميت 25بهمن تاتماس باخانواده موسوي

پژواک:در شرایطی که "سید محمد خاتمی" اخیرا در تماس با خانواده های "میرحسین موسوی" و "مهدی کروبی" از حصر آنها ابراز ناراحتی كرده ،اخباربدست آمده از یک واقعیت پنهان دراین زمینه حکایت دارد.

چندی پیش سید محمد خاتمی در جلسه ای ضمن انتقاد از دعوت میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای راهپیمایی ۲۵ بهمن گفته بود که این اقدام «بدون در نظر گرفتن کمترین تعقل» صورت گرفته است.

وی همچنین ضمن محکوم کردن رفتاری که در روز ۲۵ بهمن توسط فتنه گران صورت گرفت،تصریح کرده بود که با اقدام «عجولانه» و«بی منطق» موسوی و کروبی آنان جمعیتی را به خیابان ها آوردند که خود مدیریتی روی آنها نداشتند و تنها زمینه ای را فراهم کردند تا یک عده ضد انقلاب که نه به امام (ره) اعتقاد دارند و نه به نظام به خیابان بیایند و آب به آسیاب دشمن بریزند.

خاتمی همچنین با بیان اینکه دعوت به راهپیمایی ۲۵ بهمن و اول اسفند اقدامی در راستای اهداف ضد انقلاب بوده ،اظهار گلایه کرده بود که چرا موسوی و کروبی چنین اقدامی را انجام داده اند.

گفته می شود بعد از این اظهارات خاتمی ، مشاوران وی نسبت به بیان عمومی این قبیل اظهارات خاتمی به وی هشدار داده و با تاکید بر اینکه وی در صورت عدم انتقاد از حصر موسوی و کروبی پایگاه اجتماعی خود را در حامیان این جریان از دست خواهد داد،وی را مجاب به تماس تلفنی با دختران موسوی وانتشار خبر آن کردند.

در همین زمینه شنیده شده که فرآیندی که برای این سناریو فراهم شده بود حاصل پی گیری های یک هفته ای مشاوران خاتمی بوده به شکلی قسمت اعظم این تلاش مصروف هماهنگی با خانواده میرحسین موسوی بوده است. 


منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-140.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه بیستم اسفند 1389ساعت 6:4 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیآيت‌الله مهدوي كني رئيس مجلس خبرگان رهبري شد

پژواک: براساس آخرین پیش بینی که داشتیم مبنی براحتمال بالای عدم کاندیداتوری هاشمی رفسجانی برای ریاست مجلس خبرگان، این اتفاق مهم رخ داد و هاشمی رفسنجانی بعد از کاندیداتوری حضرت آیت ا... مهدوی کنی از نامزدی ریاست خبرگان انصراف داد و مهدوي كني با ۶۳ رأي موافق رئيس مجلس خبرگان رهبري شد.

در اين رأي‌گيري، آيت‌ا.. مهدوي كني با اخذ ۶۳ رأي رسماً رياست مجلس خبرگان رهبري را به مدت ۲ سال برعهده گرفت.


منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-139.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه هجدهم اسفند 1389ساعت 3:54 | توسط : سید جواد حسینی  | 

سیاسیاحتمال عدم نامزدي هاشمي براي رياست خبرگان

پژواک:آخرین اخبار دریافتی حکایت از احتمال بالای عدم کاندیداتوری هاشمی رفسجانی برای ریاست مجلس خبرگان حکایت دارد.

هاشمی رفسنجانی با توجه شرایط و فضای مجلس خبرگان رهبری و قطعیت کاندیداتوری آیت الله مهدوی کنی به ارزیابی برای کاندیداتوری برای ریاست مجلس خبرگان مشغول بوده و آخرین خبرها حاكی از احتمال بالای عدم حضور در انتخابات ریاست این مجلس حکایت دارد. 


منبع : http://naye-del.blogfa.com/post-138.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه شانزدهم اسفند 1389ساعت 6:20 | توسط : سید جواد حسینی  | 
مطالب قدیمی‌تر